POŻAR TRAW

26 kwietnia br. dyżurny PSK w Złotoryi zadysponował dwa zastępy z naszej jednostki do pożaru traw na nieużytku oraz lasu w miejscowość Rząśnik. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, stwierdzono że pali się trawa na nieużytku oraz pozostałości po wycince drzew. Pożar częściowo wszedł na tereny leśne. Na miejscu działały już 2 jednostki straży pożarnej podając dwa prądy wody w natarciu. Następnie użyto dodatkowych dwóch prądów wody aby pożar nie mógł się rozprzestrzenić. Z powodu braku wody jeden z zastępów musiał udać się po nią do punktu czerpania wody, po to aby dokładnie ugasić materiały tlące. W działaniach brało 6 zastępów straży pożarnej. Na miejsce zadysponowano leśniczego aby przekazać teren objęty działaniami ratowniczymi. Na miejscu zdarzenia pozostała miejscowa jednostka aby dozorować miejsce objęte pożarem. Na tym działania zakończono.