POŻAR TRAW

26 kwietnia br. dyżurny PSK w Złotoryi zadysponował dwa zastępy z naszej jednostki do pożaru traw na nieużytku oraz lasu w miejscowość Rząśnik. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, stwierdzono że pali się trawa na nieużytku oraz pozostałości po wycince drzew. Pożar częściowo wszedł na tereny leśne. Na miejscu działały już 2 jednostki straży pożarnej podając dwa prądy wody w natarciu. Następnie użyto dodatkowych dwóch prądów wody aby pożar nie mógł się rozprzestrzenić. Z powodu braku wody jeden z zastępów musiał udać się po nią do punktu czerpania wody, po to aby dokładnie ugasić materiały tlące. W działaniach brało 6 zastępów straży pożarnej. Na miejsce zadysponowano leśniczego aby przekazać teren objęty działaniami ratowniczymi. Na miejscu zdarzenia pozostała miejscowa jednostka aby dozorować miejsce objęte pożarem. Na tym działania zakończono.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.