POŻAR BUDYNKU MIESZKALNEGO

28 marca br. około godziny 3.00 dyżurny PSK w Złotoryi zadysponował nasz zastęp strażaków do pożaru budynku mieszkalnego-pustostanu w miejscowości Nowy Kościół. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się poszycie dachowe w budynku. Do działań użyto mechanicznej drabiny strażackiej wysuwanej oraz 3 prądów wody, sprzętu burzącego. Po ugaszeniu pożaru działania polegały na dogaszaniu palących się konstrukcji dachu oraz tlących się belek. Osób poszkodowanych nie było. W zdarzeniu brały 3 zastępy z PSP oraz 2 zastępy z OSP. Na miejscy zdarzenia była także policja. Na tym działania zakończono.