DROGA KRZYŻOWA

22 marca br. jak co roku w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową tak i dziś  ulicami Świerzawy przeszli wierni Kościoła katolickiego. Uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej a przez to dawali świadectwo o tym, który za nas cierpiał, umarł i zmartwychwstał. Pomimo niesprzyjającej pogody wielu mieszkańców Świerzawy oraz okolicznych wsi uczestniczyło w tym nabożeństwie. Droga Krzyżowa ulicami miasta to wieloletnia tradycja,która jest bezpośrednim przygotowaniem do Triduum Paschalnego, czyli duchowego przeżycia śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej wierni zatrzymywali się przy czternastu symbolicznych stacjach przedstawiających historię drogi Jezusa na śmierć. Rozważając tajemnice śmierci Chrystusa i śpiewając wielkopostne pieśni przeszli ulicami Plac Bolesława Piasta, Plac Wolności, Plac Zamkowy, Złotoryjska. Duży krzyż nieśli: dzieci, ministranci i lektorzy, młodzież, matki, ojcowie, strażacy z OSP Świerzawa, OSP Rzeszówek i OSP Stara Kraśnica.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.