ELIMINACJE GMINNE OTWP ZAKOŃCZONE

36 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej to popularyzacja i kształtowanie umiejętności z zakresu ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Mottem turnieju oraz głównym celem eliminacji była pogadanka na temat CZADU-tlenku węgla. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt.,,Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się 22 lutego 2013 roku w Świerzawskim gimnazjum. Uczestnicy konkursu wykazali dużą wiedzę na temat zasad postępowania na wypadek pożaru oraz jak zachować się i jakie podjąć czynności gdy mamy do czynienia z poszkodowanymi osobami, które uległy zatruciu tlenkiem węgla.

 

W tegorocznej edycji  wzięło udział 26 uczniów ze szkół podstawowych z Sokołowca, Świerzawy oraz z Gimnazjum w Świerzawie. Turniej zgodnie z regulaminem rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych. Zadaniem uczestników w pierwszej kolejności było rozwiązanie testu wiadomości na podstawie którego wyłoniono po 5 uczniów do eliminacji ustnych. Każdy z uczestników losowo wybierał zestaw 3 pytań, które musiał przed JURY i pozostałymi uczestnikami odpowiadać. W wyniku tej części turnieju ustalono następującą kolejność miejsc.

 

I GRUPA WIEKOWA – szkoła podstawowa

1. Klaudia Wojciechowska – I miejsce, Szkoła Podstawowa w Sokołowcu

2. Antoni Krakowaiak – II miejsce, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerzawie

3. Nikola Słoniowska – III miejsce, Zespół Szkolno-Predszkolny w Świerzawie

4. Jakub Ptak – IV miejsce, Szkoła Podstawowa w Sokołowcu

5. Bartosz Wesołowski – V miejsce, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerzawie

II GRUPA WIEKOWA – gimnazjum

1. Kamil NitaI miejsce, Gimnazjum w Świerzawie

2. Natalia ZdziechowiczII miejsce, Gimnazjum w Świerzawie

3. Karolina WojciechowskaIII miejsce, Gimnazjum w Świerzawie

4. Daria GajewskaIV miejsce, Gimnazjum w Świerzawie

5. Barbara ChleboszV miejsce, Gimnazjum w Świerzawie

Laureaci pierwszych trzech miejsc w dwóch grupach wiekowych będą reprezentować naszą gminę w kolejnych etapach turnieju.

Uczniów oceniała komisja w składzie: Romana Kaszubowska – Dyrektor Gimnazjum w Świerzawie, Waldemar Kwieciński –Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Złotoryi oraz mł. aspirant. inż. Marcin Kościuk – PSP w Złotoryi. Podczas turnieju gościł również Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Świerzawa – Zbigniew Mosoń, który dokonał uroczystego otwarcia turnieju.

Uroczyste otwarcie eliminacji gminnych OTWP Przywitanie gości.

Uczestnicy turnieju Pogadanka na temat CZADU

Prezentacja czujnika czadu Eliminacje pisemne

Przedstawienie wyników z testu Omówienie testów

Klaudia Wojciechowska – I miejsce
Szkoła Podstawowa w Sokołowcu
Antoni Krakowiak – II miejsce
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerzawie

Nikola Słoniowska – III miejsce
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerzawie
Jakub Ptak – IV miejsce
Szkoła Podstawowa w Sokołowcu

Bartosz Wesołowski – V miejsce
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerzawie
Kamil Nita – I miejsce
Gimnazjum w Świerzawie

Natalia Zdziechowicz – II miejsce
Gimnazjum w Świerzawie
Karolina Wojciechowska – III miejsce
Gimnazjum w Świerzawie

Daria Gajewska – IV miejsce
Gimnazjum w Świerzawie
Barbara Chlebosz – V miejsce
Gimnazjum w Świerzawie

Podsumowanie turnieju

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.