NOWY KAPELAN STRAŻAKÓW

23 listopada br. w Kościele Parafialnym p.w. Józefa Robotnika w Złotoryi została odprawiona Msza Święta upamiętniająca Ustanowienie przez ks. Stefana Cichego Biskupa Legnickiego – kapelana Straży Pożarnych powiatu złotoryjskiego ks. Krzysztofa Czyża. We Mszy Świętej uczestniczyli poczty sztandarowe, druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu złotoryjskiego oraz przedstawiciele władz Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele samorządów, burmistrzowie i wójtowie, księża dekanatu złotoryjskiego i świerzawskiego. Na pamiątkę przekazano kapelanowi obraz Świętego Floriana – patrona strażaków.