KAPELAN STRAŻY

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP uprzejmie informuje, że dnia 23 listopada o godzinie 18.00 w Kościele Parafialnym p.w. Świętego Józefa Robotnika w Złotoryi zaplanowano uroczystą Mszę Świętą. Powodem jest ustanowienie przez ks. Stefana Cichego Biskupa Legnickiego – Kapelana Straży Pożarnych powiatu złotoryjskiego ks. Krzysztofa Czyża.

Jest to doskonała okazja do zamanifestowania przywiązania Związku i jego struktur do tradycji oraz podkreślenia roli jaką św. Florian patron strażaków pełni w naszej symbolice. Zwracamy się z ogromną prośbą aby na Mszy Świętej nie zabrakło przedstawicieli żadnej z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych – w umundurowaniu służbowym (mundury wyjściowe lub ubranie koszarowe) funkcjonujących na terenie powiatu złotoryjskiego. W uroczystości zaplanowano m. in. udział pocztów sztandarowych jednostek OSP.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.