EGZAMN Z LPR

26 października br. w miejscowości Pielgrzymka zrealizowano plan przeszkolenia strażaków ratowników z przyjmowania śmigłowca, sprowadzania śmigłowca na ziemię podczas prowadzonych działań ratowniczych. W realizacji tego programu do egzaminu przystąpiło 40 strażaków z terenu powiatu złotoryjskiego. Z naszej gminy 10 strażaków ratowników nabyło takie uprawnienia. Egzamin przebiegał w godzinach wieczornych gdzie całość wykonania zadania nie było próbą łatwą tak jak np. wykonać to samo zadanie w dzień. Wszyscy strażacy poradzili sobie bez problemów. Strażacy po cichu myślą, oby nie trzeba było wzywać śmigłowca do działań na nasz teren a jeżeli taka potrzeba będzie miała miejsce to też sobie doskonale z tym zadaniem poradzą. Nikt ich w tym nie zastąpi, są wyjątkowi.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.