SADZA W KOMNIE

12 września br. około godziny 18.30 zostaliśmy zaalarmowani do pożaru sadzy kominowej w miejscowości Świerzawa. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono zę pali się sadza w kominie. Na miejsce zdarzenia oprócz samochodzu gaśniczego zadysponowano samochód ratowniczy podnośnik SH-18. Przy pomocy sprzętu wysokościowego SH-18 strażacy mogli ugasić komin z wysokości, gdzie podstawowe drabiny pożarnicze nie zdały by tu egzaminu. Na miejsu zdarzenia była akże straż pożarna JRG PSP ze Złotoryi. Miejsce objęte działaniem ratowniczym przekazano właścicielowi obiektu. Na tym działania zakończono.