NASTĘPNY PŁONĄCY KOMBAJN

9 sierpnia br. dyżurny PSK-a w Złotoryi zaalarmował i zadysponował naszą jednostkę straży pożarnej do pożaru w miejscowości Nowy Kościół. Meldunek o pożarze brzmiał – na polu podczas koszenia zboża zapalił się kombajn-wyjazd. Bardzo ciężkie warunki były przy dojeździe na miejsce zdarzenia, bardzo trudno było dojechać. Strażacy pokonali tę trudną trasę i po przybyciu na miejsce podali jeden prąd wody w natarciu. Pożar miał miejsce w komorze silnika. Strażakom udało się ugasić pożar i nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia co mogło spowodować pożar zboża na pniu. Na miejsce zdarzenia przybyła także jednostka PSP ze Złotoryi. Na tym działania zakończono.