PŁONĄCY KOMBAJN

5 sierpnia br. około godziny 16.20 strażacy z naszej jednostki zostali zadysponowani do pożaru kombajnu w miejscowości Sokołowiec. Podczas prac polowych koszenia zboża zapaliła się komora silnika. Kierowca stając na wysokości zadania sam zaczął gasić kombajn przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego – gaśnic. Po przybyciu na miejsce zdarzenia podano jeden prąd wody w natarciu gdzie dogaszono pozostałości pożaru. Można tu mówić o wielkim szczęściu bo więcej nic nie spłonęło. Na miejsce zdarzenia przybyły jeszcze dwa zastępy straży pożarnej. Po przekazaniu miejsca zdarzenia zastęp strażaków udał się do jednostki. Na tym działania zakończono.