WYSYPISKO

2 sierpnia br. około 21.00 zadysponowano naszą jednostkę do pożaru ścierniska w okolicach Świerzawy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, które wcześniej zostało podane przez dyżurnego PSK okazało się, że w tym miejscu nic się nie pali. Strażacy znając dobrze teren sami odnaleźli miejsce pożaru. Na miejscu stwierdzono, że pali się dzikie wysypisko śmieci. Do działań zadysponowano jeszcze dwa zastępy strażaków. Miejsce działań było bardzo trudne do ugaszenia więc strażaków odpuszczano na dół przy pomocy linek asekuracyjnych. Do działań podano dwa prądy wody oraz zastosowano dowożenie wody na miejsce zdarzenia. Na tym działania zakończono.