LANIE WODY

1 czerwca br. tradycyjnie jak co roku w szkole podstawowej w Świerzawie odbył się pokaz lania wody oraz sprzętu strażackiego. W imprezie tej pomagała nam jednostka Państwowej Straży Pożarnej ze Złotoryi. Na boisku szkolnym zaprezentowano i pokazano jak działają kurtyny wodne oraz jakie prądy wody można podać z prądownicy wodnej. Na zakończenie uruchomiono działko wodno-pianowe i pokazano moc jego wydajności i skuteczność jaką można stworzyć gasząc bezpośrednio na działaniach ratowniczo-gaśniczych. Dziękujemy strażakom z PSP, dyrekcji szkoły. A organizatorom za zaproszenie i pyszną kiełbaskę.