AKADEMIA POWIATOWA

11 maja br. punktualnie o godzinie 12.00 przy Komendzie Powiatowej w Złotoryi odbyła się akademia powiatowa z okazji Dnia Strażaka oraz 20 lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej. W uroczystości udział brali komendanci PSP ościennych Komend powiatowych,  władze lokalne i samorządowe, przedstawiciele firm współpracujących ze strażą pożarną, policja, pogotowie, służby leśne, Strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz goście zaproszeni. Podczas uroczystości nadano awanse służbowe na wyższy stopień oraz wręczono medale i odznaczenia strażakom oraz osobom zasłużonym dla pożarnictwa. Na koniec uroczystości wszystkich zaproszono do strażnicy na tradycyjną grochówkę.