BUTLA Z GAZEM

30 kwietnia br. około godziny 16.30 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Świerzawa  w jednym z bloków budynków mieszkalnych wydobywa się gaz. Natychmiast do działań zadysponowano jeden nasz zastęp strażaków oraz jeden zastęp z PSP Złotoryja. Po przybyciu na miejsce zdarzenia natychmiast udaliśmy się na rozpoznanie. Już przed wejściem do budynku wyczuwano gaz. Następnie strażacy udali się do piwnicy gdzie znajdowała się butla z gazem. Natychmiast wyniesiono butlę na zewnątrz budynku i przy pomocy wentylatora zaczęto przewietrzać parter budynku. Na całe szczęście, że nikt w tym czasie nie przechodził przez klatkę schodową używając otwartego ognia np. zapalniczki. Okazało się, że w butli był nieszczelny zawór. O tym zdarzeniu możemy powiedzieć, że mieszkańcy mieli dużo szczęścia. Na koniec działań dystrybutor wymienił butlę gazową właścicielce gratis. Dziękujemy.