BUTLA Z GAZEM

30 kwietnia br. około godziny 16.30 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Świerzawa  w jednym z bloków budynków mieszkalnych wydobywa się gaz. Natychmiast do działań zadysponowano jeden nasz zastęp strażaków oraz jeden zastęp z PSP Złotoryja. Po przybyciu na miejsce zdarzenia natychmiast udaliśmy się na rozpoznanie. Już przed wejściem do budynku wyczuwano gaz. Następnie strażacy udali się do piwnicy gdzie znajdowała się butla z gazem. Natychmiast wyniesiono butlę na zewnątrz budynku i przy pomocy wentylatora zaczęto przewietrzać parter budynku. Na całe szczęście, że nikt w tym czasie nie przechodził przez klatkę schodową używając otwartego ognia np. zapalniczki. Okazało się, że w butli był nieszczelny zawór. O tym zdarzeniu możemy powiedzieć, że mieszkańcy mieli dużo szczęścia. Na koniec działań dystrybutor wymienił butlę gazową właścicielce gratis. Dziękujemy.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.