UCZNIOWIE W REMIZIE

26 marca br. uczniowie z dwóch klas szkoły podstawowej ze Świerzawy w ramach godziny wychowawczej wybrali się do miejscowych strażaków aby zapoznać się z ich pracą. Na prezentacji pokazano prowadzenie działań ratowniczo – gaśniczych oraz innych zdarzeń. Udostępniono dzieciom stanowisko kierowania i pokazano możliwość przekazania informacji radiowej i telefonicznej do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Złotoryi. Następnie zaprezentowano samochody oraz znajdujący się w nich sprzęt ratowniczy oraz armaturę wodną. Zadano bardzo dużo pytań związanych z paleniem traw oraz użycia telefonu alarmowego 112 oraz 998. Bardzo serdecznie dziękujemy opiekunom.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.