35 OGOLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Popularyzacja przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej były głównymi celami gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. ,,Młodzież zapobiega pożarom „, który odbył się 28 lutego 2012 roku w świerzawskim gimnazjum. Uczestnicy konkursu wykazali dużą wiedzę na temat zasad postępowania na wypadek pożaru oraz techniki pożarniczej. W tegorocznej edycji wzięło udział 30 uczniów ze szkół podstawowych z Nowego Kościoła, Sokołowca, Świerzawy oraz z Gimnazjum w Świerzawie. Turniej zgodnie z regulaminem rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych. Zadaniem uczestników w pierwszej kolejności było rozwiązanie testu wiadomości na podstawie którego wyłoniono po 5 uczniów do eliminacji ustnych. Każdy z uczestników losowo wybierał zestaw 3 pytań, na które musiał przed JURY i pozostałymi uczestnikami odpowiadać. Najwięcej emocji w części ustnej dostarczyli uczniowie ze szkoły podstawowej, którzy pierwszy raz brali udział w takim konkursie a tak na wesoło z humorem podeszli do odpowiedzi. W wyniku tej części turnieju ustalono następującą kolejność miejsc:

I GRUPA WIEKOWA – szkoła podstawowa

1. Klaudia Wojciechowska –  I miejsce, Szkoła Podstawowa w Sokołowcu

2. Bartosz Wesołowski – II miejsce, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Świerzawie

3. Paulina Borkowska – III  miejsce, Szkoła Podstawowa w Nowym Kościele

4. Karolina Jaworska – IV miejsce, Szkołą Podstawowa w Nowym Kościele

5. Kaja Smoleń – V miejsce, Szkołą Podstawowa w Nowy Kościele

II GRUPA WIEKOWA – gimnazjum

1. Kamil Nita – I miejsce, Gimnazjum w Świerzawie

2. Karolina Marzec – II miejsce, Gimnazjum w Świerzawie

3. Joanna Kwiecińska – III miejsce, Gimnazjum w Świerzawie

4. Karolina Wojciechowska IV miejsce, Gimnazjum w Świerzawie

5. Natalia Zdziechowicz – V miejsce, Gimnazjum w Świerzawie

Laureaci pierwszych trzech nagród w dwóch grupach wiekowych będą reprezentować naszą gminę w kolejnych etapach turnieju.

Uczniów oceniała komisja w składzie: Romana Kaszubowska – Dyrektor Gimnazjum w Świerzawie, Waldemar Kwieciński – Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Złotoryi, oraz sekc. inż. Marcin Kościuk – PSP w Złotoryi. Podczas turnieju gościł również Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Świerzawa – Zbigniew Mosoń, który dokonał uroczystego otwarcia turnieju.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.