ZATKANY KOMIN

W dniu 2 stycznia 2012 roku około godziny 15.30 dyżurny PSK w Złotoryi otrzymał zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w miejscowości Wojcieszów. Do zdarzenia zadysponował zastęp z naszej jednostki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że komin jest zatkany i dym zaczął wydobywać się do mieszczeń mieszkalnych. Ewakuowano jedną osobę z pomieszczenia. Aby dostać się do przewodu kominowego strażacy musieli wykuć dziurę w kominie aby go ugasić wewnątrz. Po następnym rozpoznaniu okazało się, że przewód zatkany jest na dwóch osobnych kondygnacjach. Brak specjalistycznego sprzętu utrudniał dalsze prowadzenie działań. Ale po uporczywości strażaków udało się ugasić komin i wydać zalecenie nieużytkowanie przewodu kominowego do czasu przeglądu i odbioru przez odpowiednie służby. Silny mróz dał się odczuć.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.