PŁONĄCY KOMIN

13 stycznia 2012 roku około godziny 14.20 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Złotoryi otrzymało zgłoszenie o pożarze sadzy w budynku mieszkalnym w Starej Kraśnicy. Na miejsce zdarzenia dyżurny PSK zadysponował dwa zastępy ze Świerzawy oraz jeden zastęp z JRG PSP ze Złotoryi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia w pierwszej kolejności rozwinięto szybkie natarcie aby zabezpieczyć pomieszczenie strychowe przed pożarem. Przy pomocy podnośnika SH-18 przewód kominowy gaszono od góry. Z powodu częściowego rozebrania przewodu kominowego wydano zakaz palenia. Największym utrudnieniem podczas prowadzenia działań był bardzo grząski teren. Jest to kolejny już pożar komina w tym roku.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.