DZIEŃ STRAŻAKA

W dniach 10 i 13 maja br. strażacy z naszej jednostki przyjmowali życzenia z okazji Dnia Strażaka od tych najmłodszych przedszkolaków i tych troszkę starszych dzieci uczniów szkoły podstawowej w Świerzawie i Nowego Kościoła. Goście zapoznali się ze specyfiką ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażaków, pokazano ubiór strażaka i sprzęt jakim posługują się strażacy podczas różnych działań ratowniczo-gaśniczych. Każdy z gości mógł wejść do samochodów i zobaczyć jak to wygląda od środka. Zawsze dużą atrakcją cieszy się przymierzanie sprzętu strażackiego, samodzielna próba podania jednego prądu wody z szybkiego natarcia oraz unieść się w koszu pod bezchmurne niebo na dozwoloną wysokość. Dziękujemy opiekunom oraz tym najmłodszym w tym wspólnym miłym spotkaniu. Zapraszamy za rok.