+(00) 123-345-11
Bogu na chwałę & ludziom na ratunek

OSP Świerzawa

Ochotnicza Straż Pożarna w Świerzawie jest największą jednostką na terenie gminy. Jesteśmy w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Można zaryzykować stwierdzeniem, że jest zarazem „małym posterunkiem PSP” na południu powiatu złotoryjskiego.

Specyfika rejonu i spora odległość od JRG PSP w Złotoryi powoduje, że OSP w Świerzawie musi radzić sobie z większością zdarzeń przynajmniej w pierwszej ich fazie sama lub przy współudziale innych jednostek gminy..

OSP Świerzawa
Na nas możesz liczyć zawsze

Czy wiesz że?

srv-icn1-1.png
Zadania specjalne

Nasze działania bywają niekiedy niebezpieczne, jednak odpowiedni sprzęt dba o nasze względne bezpieczeństwo.

srv-icn1-2.png
Sprzęt gaśniczy

Nieustannie dbamy o to, by nasz sprzęt był zawsze gotowy doo działań. Dzięki temu możecie czuć się bezpiecznie.

srv-icn1-3.png
Pomoc przedmedyczna

Nasze szkolenia, to nie tylko techniki gaszenia pożarów. Szkolimy się w wielu dziedzinach, w tym pierwszej pomocy.

srv-icn1-4.png
Nie tak lekko

Czy wiesz że pełne umundurowanie strażaka (wraz z AODO) waży około 20kg? Waga ta zwiększa się gdy mundur nasiąknie wodą!

srv-icn1-5.png
Jeśli nas widzisz

Czy wiesz że masz obowiązek ustąpienia nam pierwszeństwa przejazdu podczas przejazdu alarmowego? Pamiętaj aby robić to z głową!

srv-icn1-6.png
Nie zawsze gasimy

Czy wiesz że nie wszystkie pożary powinny być gaszone od razu? Jest wiele rodzai tego typu działań, gdzie pożar gasi się tylko w końcowej fazie.

srv-icn1-7.png
Zwracamy uwagę

Pamiętaj że wszelki sprzęt gaśniczy wymaga terminowych przeglądów. Pamiętaj że to jedyne narzędzie które może Ci uratować życie lub majątek.

srv-icn1-8.png
Zawsze na straży

Nie gniewaj się gdy nie mamy ochoty rozmawiać po działaniach. Po wielu działaniach, jedyne o czym w danej chwili możemy myśleć to kąpiel i sen.

Nagrania od mieszkańców i nie tylko.

Wideo które otrzymujemy od Was

mockup-image
Bierzemy udział w wielu różnorodnych działaniach ratowniczo-gaśniczych i nie tylko.

Nasze statystyki

Nasze działania, to nie tylko pożary ale także powodzie czy podtopienia. Zaliczają się do nich także wypadki, zabezpieczenia miejsc zdarzeń i nie tylko.

Pożar
    Kolizja
    Fałszywy alarm
    Miejscowe zagrożenie
    Wypadek
    Wiatr
    Opady deszczu
    Ekologiczne
    Inne miejscowe zagrożenia
Nie wiesz co robić? Dowiedz się zanim będziesz musiał/a coś zrobić!

Moduł Nauki

Kurs ma na celu weryfikację podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy, osobom poszkodowanym. Przejdź do modułu
Test ma za zadanie zweryfikować wiedzę ogólną na poziomie średnim. Przejdź do modułu