GMINNE ELIMINACJE do OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ ZAKOŃCZONE!

Popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej były celami gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt.: „Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się 9 lutego 2011 roku w świerzawskim gimnazjum. Uczestnicy konkursu wykazali dużą wiedzę na temat zasad postępowania na wypadek pożaru oraz techniki pożarniczej. Do uczestnictwa w turnieju bez wątpienia zachęca fakt, iż zwycięzcy finału krajowego, otrzymują dodatkowe punkty przy rekrutacji do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

W tegorocznej edycji wzięło udział 30 uczniów ze szkół podstawowych z Nowego Kościoła, Sokołowca, Świerzawy oraz z Gimnazjum w Świerzawie. Turniej zgodnie z regulaminem rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych. Zadaniem uczestników w pierwszej kolejności było rozwiązanie testu wiadomości na podstawie którego wyłoniono po 5 uczniów do eliminacji ustnych. Każdy z uczestników losowo wybierał zestaw 3 pytań, na które musiał przed JURY i pozostałymi uczestnikami odpowiadać. Najwięcej emocji w części ustnej dostarczyli gimnazjaliści. Aż 3 uczestników uzyskując jednakową ilość punktów musiało o najwyższe lokaty walczyć w dogrywce. W wyniku tej części turnieju ustalono następującą kolejność miejsc:

 

I GRUPA WIEKOWA – szkoła podstawowa

1. Karolina Wojciechowska – I miejsce, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Świerzawie

2. Arkadiusz Zieliński – II miejsce, Szkoła Podstawowa w Sokołowcu

3. Karolina Jaworska – III miejsce, Szkoła Podstawowa w Nowym Kościele

4. Adrian Rogalski – IV miejsce, Szkoła Podstawowa w Sokołowcu

5. Agata Detnarska – V miejsce, Szkoła Podstawowa w Sokołowcu

II GRUPA WIEKOWA – gimnazjum

1. Kamil NitaI miejsce, Gimnazjum w Świerzawie

2. Karolina MarzecII miejsce, Gimnazjum w Świerzawie

3. Barbara ChleboszIII miejsce, Gimnazjum w Świerzawie

4. Paulina StasiakIV miejsce, Gimnazjum w Świerzawie

5. Joanna KwiecińskaV miejsce, Gimnazjum w Świerzawie

Laureaci pierwszych trzech miejsc w dwóch grupach wiekowych będą reprezentować naszą gminę  w kolejnych etapach turnieju.

Uczniów oceniała komisja w składzie: Romana Kaszubowska – Dyrektor Gimnazjum w Świerzawie, Waldemar Kwieciński –Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Złotoryi oraz sekc. inż. Marcin Kościuk – PSP w Złotoryi. Podczas turnieju gościł również Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa – Józef Kołcz, który dokonał uroczystego otwarcia turnieju.

Uroczyste otwarcie eliminacji gminnych OTWP. Uczestnicy turnieju.

I miejsce Szkoła Podstawowa II miejsce Szkoła Podstawowa

III miejsce Szkoła Podstawowa IV miejsce Szkoła Podstawowa

V miejsce Szkoła Podstawowa Kamil Nita – I miejsce
Gimnazjum w Świerzawie

Karolina Marzec – II miejsce
Gimnazjum w Świerzawie
Barbara Chlebosz – III miejsce
Gimnazjum w Świerzawie

Paulina Stasiak – IV miejsce
Gimnazjum w Świerzawie
Joanna Kwiecińska – V miejsce
Gimnazjum w Świerzawie

Uczestnicy eliminacji gminnych do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.