WITAMY NA WITRYNIE INTERNETOWEJ OSP ŚWIERZAWA >> Do dnia 22 kwietnia 2014 roku na terenie Miasta i Gminy Świerzawa odnotowano łącznie 88 zdarzeń, w tym 63 pożary, 23 miejscowe zagrożenia, 0 wypadków drogowych, 1 kolizja drogowa , 1 alarm fałszywy, 2 osoby poszkodowane >> 

ZDARZENIA

KOŃ W SZAMBIE

17 marca br. doszło do nietypowego zdarzenia w miejscowości Lubiechowa, gdzie koń wpadł do komory z jednego z szamb znajdującego się przy budynku mieszkalnym. Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków z OSP Świerzawa oraz strażaków z PSP w Złotoryi. Na całe szczęście dla zwierzęcia jego przednie nogi pozostały na zewnątrz szamba, co bardzo umożliwiło strażakom założenie pod jego tułów pasów. Następnie przy pomocy koparki rolniczej, która uniosła konia i ewakuowała na zewnątrz zbiorników. Wystraszonym i wyziębionym zwierzęciem zajęła się jego właścicielka. Koń na swój sposób podziękował wszystkim strażakom. Na tym działania zakończono.

Czytaj więcej...

POŻAR SADZY

27 lutego br. tuż po godzinie 10.00 dyżurny PSK w Złotoryi powiadomił nasze stanowisko kierowania o pożarze sadzy w kominie w miejscowości Świerzawa. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia nakazano wygasić w piecach wszystkim lokatorom. Następnie strażacy udali się na strych oraz komin gdzie gaszono pożar sadzy w kominie przy pomocy piasku. Po ugaszeniu pożaru pozostałości z komina usunięto i zalecono mieszkańcom nie użytkowanie przewodu kominowego do czasu wydania pozytywnej opinii przez zakład kominiarski. Na miejscu była także jednostka z PSP JRG ze Złotoryi.

Czytaj więcej...

AUTO W PŁOMIENIACH

28 stycznia br. około godziny 13.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Sędziszowa. Z powodu utrudnionego dojazdu do miejsca zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z naszej jednostki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia przy pomocy jednego prądu wody przystąpiono do dogaszenia pojazdu osobowego marki BMW, który cały stał w płomieniach. Osób poszkodowanych w pojeździe nie było. Na miejsce zdarzenia dojechała jednostka PSP JRG ze Złotoryi oraz policja. Przyczynę powstania zaistniałego pożaru bada policja. Wrak pojazdu został odholowany na parking strzeżony.

 

Czytaj więcej...

AUTO NA BOKU

10 stycznia br. nasza jednostka została zaalarmowana do wypadku do jakiego doszło w miejscowości Nowy Kościół. Samochód osobowy marki Mazda wypadł z jezdni i zatrzymł się na drzewie. Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia odłączono akumulator i zakręcono butle z gazem. Ruch drogowy w tymczasie prowdzony był wahadłowo. Osoby jadące w tym pojeździe nie doznały żadnych obrażeń i przed przybyciem strażaków opóściły same pojazd. Najprawdopodobniej przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni. Na czas wyciągania samochodu ruch drogowy całkowicie był zamknięty.

Czytaj więcej...

KOMIN W OGNIU

9 stycznia br. jeden z mieszkańców zauważył i powiadomił straż pożarną o pożarze sadzy w kominie w jednej z kamienic w centrum miasta. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano podnośnik hydrauliczny oraz jeden samochód gaśniczy. Z powodu braku dostępu do komina użyto podnośnika do gaszenia przewodu kominowego od góry. Następnie wygaszono w piecach a ich pozostałości wyniesiono na zewnątrz budynku. Temperatura w kominie wynosiła ponad 550 stopni. Na miejsce zdarzenia dojechała straż pożarna JRG PSP Złotoryja. Działania trwały ponad dwie godziny. 

 

Czytaj więcej...

Copyright 2009-2010 © Ochotnicza Straż Pożarna w Świerzawie
Administrator: Waldemar Kwieciński, Piotr Melnarowicz
Projekt i wykonanie: