Pogoda

SP_WEATHER_LIGHT_DRIZZLE

14°C

Świerzawa

SP_WEATHER_LIGHT_DRIZZLE
Wilgotność: 88%
Wiatr: do:11.27 km/h
Środa
Partly cloudy
11°C / 23°C
Czwartek
Mostly sunny
12°C / 25°C
Piątek
Sunny
12°C / 26°C

WSPIERAJĄ NAS

 

 

WITAMY NA WITRYNIE INTERNETOWEJ OSP ŚWIERZAWA. DO DNIA 01 WRZEŚNIA 2014 ROKU NA TERENIE MIASTA I GMINY ŚWIERZAWA ODNOTOWANO ŁĄCZNIE 239 ZDARZEŃ, W TYM: 79 POŻARY, 148 MIEJSCOWE ZAGROŻENIA, 10 WYPADKÓW DROGOWYCH, 2 ALARMY FAŁSZYWE, 13 OSÓB POSZKODOWANYCH

ZDARZENIA

DWA TAKIE SAME

7 lipca br. około godziny 15.35 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 328 przed miejscowością Nowa Ziemia. Dwa samochody osobowe marki Renault Clio na łuku drogi zdeżyły się czołowo, na skutek czego 4 osoby zostały poszkodowane i po przybyciu na miejsce zespołu karetki pogotowia zostały przetransportowane do szpitala. Ruch drogowy w obie strony całkowicie był zablokowany. Najprawdopodobniej przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na jezdni. 

 

 

Czytaj więcej...

POŻAR NA PODDASZU

30 czerwca br. około godziny 17.00 dyżurny PSK w Złotoryi powiadomił naszą jednostkę o pożarze do jakiego doszło w miejscowości Wojcieszów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym na pierwszym piętrze. Pożarem objęte zostało pomieszczenie poddasza. Strażacy w aparatach dróg oddechowych gasili pożar wewnątrz budynku. Osoby znajdujące się w budynku mieszkalnym musiały opuścić budynek. Jedna z osób tam zamieszkująca została poszkodowana i odwieziona do szpitala. W zdarzeniu uczestniczyły jednostki z PSP z Jeleniej Góry, Złotoryi oraz miejscowa OSP z Wojcieszowa. Działania ratownicze trwały około trzech godzin. 

 

Czytaj więcej...

NIEBEZPIECZNY ZAKRĘT


25 czerwca br. o godz. 14.09 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 365 w miejscowości Jurczyce. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Przystąpiono do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Następnie odłączono akumulatory w pojazdach i przy pomocy klinów stabilizowano pojazd z osobą najbardziej poszkodowaną. Kierowcy z obu pojazdów zostali przetransportowani do szpitala. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni. Droga podczas prowadzonych działań ratowniczych całkowicie była zamknięta.

 

Czytaj więcej...

AKCJA PTASZEK

 

24 czerwca br. po godzinie 19.00 otrzymaliśmy zgłoszenie z Powiatowego Stanowiska Kierowania o tym, że młody ptak - pustułka wypadł z gniazda. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z powodu bardzo dużej wysokości na miejsce zdarzenia  zadysponowano samochód drabina. Przy pomocy sprzętu wysokościowego młodego ptaka umieszczono w gnieździe. Działania straży pożarnej podsumowano  oklaskami przez mieszkańców miasta zebranymi na miejscu zdarzenia.  Na tym działania zakończono.

 

 

Czytaj więcej...

POŻAR W SKLEPIE

1 czerwca br. koło godziny 3.20 jeden z mieszkańców zauważył wydostający się dym ze sklepu z odzieżą. Natychmiast powiadomił o tym zdarzeniu PSK w Złotoryi. Dawa zastępy straży pożarnej z miejscowej jednostki  zostały zadysponowane do pożaru w sklepie z odzieżą w Świerzawie. Po przybyciu na  miejsce zdarzenia ewakuowano dwie osoby zamieszkujące na piętrze w budynku. Następnie przy pomocy sprzętu tnącego, piły do stali i betonu przecięto zawiasy w drzwiach aby dostać się do wnętrza pomieszczenia. Podano jeden prąd wody w natarciu. Przy pomocy wentylatorów budynek przewietrzono. Na miejsce działań dojechała jednostka z JRG PSP Złotoryja. Na tym działania zakończono. Sprawę prowadzi policja.

Czytaj więcej...