Pogoda

Mostly cloudy

5°C

Świerzawa

Mostly cloudy
Wilgotność: 87%
Wiatr: do:0 km/h
Sobota
Sunny
2°C / 12°C
Niedziela
Sunny
3°C / 14°C
Poniedziałek
Mostly sunny
3°C / 15°C

WSPIERAJĄ NAS

 

 

WITAMY NA WITRYNIE INTERNETOWEJ OSP ŚWIERZAWA. DO DNIA 23 PAŹDZIERNIKA 2014 ROKU NA TERENIE MIASTA I GMINY ŚWIERZAWA ODNOTOWANO ŁĄCZNIE 268 ZDARZEŃ, W TYM: 83 POŻARY, 168 MIEJSCOWYCH ZAGROŻEŃ, 15 WYPADKÓW DROGOWYCH, 2 ALARMY FAŁSZYWE, 15 OSÓB POSZKODOWANYCH

ZDARZENIA

PŁYWAJĄCE AUTO

23 października br. o godzinie 8.40 otrzymaliśmy zgłoszenie, że za miejscowością Świerzawa doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych na skutek czego jeden z pojazdów wpadł do rzeki Kaczawa. W pojeździe znajdowała się jedna osoba, która będąc już w rzece sama opuściła pojazd. Na całe szczęście kierowcy nic się nie stało oprócz lekkiego wyziębienia. Na skutek wysokiego stanu wody w Kaczawie auto przepłynęło na odległość około 200 metrów. Następnie działania polegały na wyciągnięciu pojazdu z rzeki. Przy pomocy wciągarek samochodowych auto wyciągnięto na brzeg i przekazano właścicielowi. W działaniach uczestniczyło kilka zastępów z OSP i PSP, policja i pogotowie.

 

Czytaj więcej...

NOCNA JAZDA

19 października br. po godzinie 4 rano otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym do jakiego doszło w miejscowości Dobków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że auto marki Renault Clio leży na dachu a w nim jedna osoba uwięziona. Druga osoba poszkodowana znajdowała się poza jezdnią. Przy pomocy sprzętu hydraulicznego przystąpiono do uniesienia pojazdu oraz jego stabilizacji i wycięcie drzwi bocznych, aby uwolnić poszkodowanego. Całą akcję ratowniczą utrudniał hydrant, który na skutek uderzenia pojazdu przedostał się przez szybę boczną i przygniatał poszkodowanego do karoserii pojazdu. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Na miejsce zdarzenia dojechała jednostka z OSP Sokołowiec i JRG PSP Złotoryja.

 

Czytaj więcej...

CIĘŻARÓWKA W RZECE

26 sierpnia br. w godzinach rannych w miejscowości Wojcieszów doszło do wypadku drogowego. Samochód ciężarowy przewożący ładunek jadący z góry udeżył w część budynku mieszkalnego. Następnie auto udeżyło o mur w rzece. Siła udeżenia była tak duża, że kabina z pojazdu wraz z kierowcą oberwała się i została na brzegu rzeki a naczepa uszkodzona została w rzece. Kierowca pojazdu doznał dość poważnych obrażeń. Na miejsce został zadysponowany śmigłowiec ratowniczy LPR. Działania polegały na wycięciu uwięzionego kierowcy z pognieconej kabiny pojazdu przy pomocy sprzętu hydraulicznego.  Działania trwały kilkadziesiąt minut. Na miejsce zdarzenia dojechały zastępy z OSP Wojcieszów, Świerzawa, PSP Jelenia Góra i Złotoryja.

Czytaj więcej...

CZOŁOWO W BUSA

17 sierpnia br. w godzinach popołudniowych na drodze wojewódzkiej nr 328 w miejscowości Nowy Kościół doszło do wypadku drogowego. Kierujący motocyklem na łuku jezdni zmieniając pas jezdni uderzył czołowo w nadjeżdżającego busa. Siła uderzenia była tak duża, że motocyklista znajdował się kilkanaście metrów od pojazdu na skarpie.  Kierowca z motocykla doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Droga na tym odcinku była całkowicie zamknięta. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia  było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Sprawę bada policja.

 

Czytaj więcej...

KOLIZJA O PORANKU

22 lipca br. w godzinach porannych w miejscowości Janochów na drodze wojewódzkiej nr 365 doszło do kolizji dwóch pojazdów samochodowych marki Mazda oraz Volkswagen Passat. Do zderzenia doszło na łuku drogi. Oba pojazdy zostały uszkodzone. Jedna osoba została poszkodowana i odwieziona do szpitala. Na miejscu akcji strażacy odłączyli źródła prądu w pojazdach i uprzątneli z jezdni pozostałości z rozbitych pojazdów. Na czas prowadzonych działań ratowniczych jeden pas jezdni był zamknięty i ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie się do warunków panującyh na jezdni. 

 

Czytaj więcej...

UWAGA!!!

Z OSTATNIEJ CHWILI: 

 

Odwiedza nas:

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Reklama

 

PREZES RADZI!

NUMER ALARMOWY